Фотогалерея 
 
 
купить игры для ПК, PS2, Xbox360 Вишиванка від виробника

Колядки та щедрівки

 

Колядкам та щедрівкам, українським величальним пісням відведене окреме почесне місце в скарбничці народної творчості . Вони символізують зимовий цикл календарно-обрядових народних пісень. Яке ж Різдво або Новий Рік без зграї діточок, які ходять від хати до хати співаючи веселі, жартівливі пісні.

Колядки

Колядки та щедрівки - різновид українських народних пісень, які прийшли до нас з сивої давнини. Історія щедрівок розпочалась із стародавніх, дохристиянських часів, коли наші предки були язичниками. Так само як і календарно-обрядові пісні, щедрівки та колядки мали язичницький характер. Зміст текстів мав магічне значення та функції. Оспівування колядок і щедрівок символізувало день зимового сонцестояння, яке святкували 25 грудня. Такими піснями, язичники прославляли культ Сонця. І лише з появою християнської релігії, колядки набули біблійного змісту та були приурочені до святкування світлого свята Різдва Христового.

Зміст колядок та щедрівок несе в собі зображення родинно-побутових обрядів, змальовує українську родину, її життя та характер. Колядка, своїм простим змістом та мелодійністю водночас, хвилювала та полонила серця селян. Слухаючи такі пісні на певну мить виростали крила і плинула душа до мрій нездійснених, полишаючи там, внизу, усі негаразди та проблеми. Колядки починають співати від 25 грудня по 7 січня. Колядками та щедрівками бажають здоров’я, родинної злагоди тощо.Щедрівки Не дарма такі жартівливі пісеньки співають саме діточки. Їх змалечку навчали колядкам, тим самим виховуючи та прививаючи не лише любов до світлого свята Різдва, а й працелюбність, повагу до батьків, до оточуючих людей та звичайно до давніх національних обрядів та традицій.

Мотиви і сюжетність колядок та щедрівок неймовірно різноманітні. Існує навіть певна класифікація. Так наприклад виділяють історично-дружинну, в якій оспівано князівську добу та героїчні походи . Наступною є біблійна, адже саме вона дійшла до сьогодення і є найбільш вживаною темою сучасних колядок та щедрівок. Також існують релігійно-національні, філософічні, світоглядно-міфологічні класифікації.


Мова:

UKR EN